Hakkımızda


Mekanik Sistem Perde Sistemleri kuruluşunun ilk gününden itibaren, müşteri ve bayi taleplerini ve beklentilerini ön planda tutan, bu beklentileri en iyi şekilde karşılamayı hedefleyen, AR-GE çalışmalarının önemini bilen, teknolojiyi yakından takip ederek maliyet düşürücü ve kârlılığı arttıran çalışmaları ön planda tutan bir görev bilinciyle hareket etmektedir.

"Güleryüzlü bir ekibin parçası olmak; uzun soluklu bir iş yaşantısı, kaliteli ve profesyonel iş anlayışından geçmektedir. Mekanik Sistem ile çalışarak takım ruhunu hissedebilirsiniz."

1997’de sektöre İzmir – Alsancak’ta girdikten sonra 6 yıl mekanik sistemli perdeler üzerinde deneyim kazanıp uzmanlaşarak, 2003’de İzmir – Karabağlar ‘da Mekanik Sistem Perde Sistemleri ismiyle üretime başlamıştır.

Her geçen gün makine parkurunu, ürün portföyünü ve bayi ağını arttırarak büyümeyi hedefleyen Mekanik Sistem, 2010 yılında İzmir – Torbalı’daki fabrikasına geçerek bu büyük adımı kilometre taşlarına eklemiştir.

2016 yılında başladığı Plicell perde üretimini de bünyesine alarak perde sektöründeki yerini genişletmiştir.

Torbalı fabrikada verdiği 8 yıl hizmetin ardından, 2018 yılında tekrar Karabağlardaki yerine taşınarak 2000 m2lik toplam kapalı alanda üretime devam etmektedir.

Yurtdışına ihracat yaptığı yüzlerce firma ve proje, Türkiye’nin her bölgesinden 1000’in üzerinde bayi ve milyonlarca mutlu müşteri ile perde sektöründeki yerini kanıtlamış ve uzun yıllar bu çizgide hizmet vermeye devam edecektir.